Medycyna estetyczna DerClinic

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic
Jak zachować tzw. trójkąt młodości twarzy

Jak zachować tzw. trójkąt młodości twarzy

wtorek 31.01.2023

Kanon piękna to obowiązująca w medycynie estetycznej dziedzina która wraz z rozwojem i postępem technologicznym stara się zapewnić ludziom złote proporcje decydujące o harmonii wyglądu. Starzenie się jest procesem nieodwracalnym. Wraz z wiekiem obserwujemy szereg zmian, szczególnie w naszej twarzy. Jednym z wyznaczników młodości jest owal w kształcie litery V, w umownym pojęciu nazywany odwróconym trójkątem. Z wiekiem opisywany trójkąt ulega odwróceniu. Po 25 roku życia w skórze zaczyna ubywać kolagen, który odpowiada za naturalne rusztowanie, przez co łatwo poddaje się sile grawitacji. Traci jędrność, zaczynają opadać policzki stając się płaskie, pojawia się dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe i tzw. chomiki. Masy tłuszczowe i tkanka podskórna ulegają fragmentacji inaczej podziałom na mniejsze części. Pojawia się deformacja powłok zewnętrznych. Podbródek staje się mniej wyrazisty, poszerzając dolną cześć twarzy. Taki owal, często bardziej niż zmarszczki, decyduje o tym, że twarzy brakuje młodzieńczej świeżości i lekkości. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a holistyczne podejście do piękna opierające się na regeneracji i stymulacji skóry pozwala spowolnić lub odwrócić upływający z biegiem czas.

Z wiekiem kontur twarzy rozluźnia się. Im szybciej rozpoczniemy pracować ze skórą, tym dłużej i w maksymalny sposób opóźnimy zachodzące w niej zmiany. Nigdy nie jest za późno na profilaktykę przeciwstarzeniową i poprawę jakości skóry. Rozwój i postęp technologiczny umożliwia uzyskanie niechirurgicznymi metodami wyraźnych, dobrych efektów, opartych na naturalnym wyglądzie. W terapii o działaniu liftingująco – wolumetrycznym, na szczególną uwagę zasługują zabiegi takie jak:

  • Radiofrekwencja mikroigłowa RF, skupiająca się na utrzymaniu odpowiedniej jędrności skóry, poprawiając jej ogólną kondycję, wykorzystując naturalne procesy regeneracyjne tkanek.
  • Stymulatory tkankowe mające na celu głębokie odżywienie na poziomie komórkowym, dając naturalny efekt odnowy i nawilżenia skóry. Równocześnie wzmacniając więzadła w skórze i poprawiając funkcjonowanie poduszeczek tłuszczowych.
  • Kwas hialuronowy o wysokim stopniu usieciowania, umożliwiający nie tylko uzupełnienie ubytków w tkance np. wypełniając bruzd nosowo-wargowe, ale również wzmacniający punkty podporowe tzw rusztowanie twarzy, delikatnie podkreślając okolicę policzków, skroni, brody czy kątów żuchwy.

Procedura terapii podtrzymującej efekt ,,Trójkąta młodości”

Pierwszy etap rozpoczynający terapię powinien zawsze opierać się na przygotowaniu skóry do bardziej inwazyjnych zabiegów, aby wyniki były trwałe i naprawdę dobre.

Na początek proponujemy radiofrekwencję mikroigłową RF. Zabieg polegający na równoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz podgrzewaniu jej za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Połączenie tych dwóch metod prowadzi do uzyskania spektakularnych efektów. Powstałe za pomocą igieł mikrouszkodzenia tkanki, stymulują jej naturalne procesy regeneracyjne, a podniesiona temperatura obszaru zabiegowego powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. Co z kolei prowadzi do poprawy jędrności oraz gęstości skóry, a także wytworzenia nowego kolagenu.

Następny etap to zastosowanie mezoterapii odżywczo – stymulującej z wykorzystaniem aminokwasów lub polinukleotydów pozwalających odpowiednio odżywić skórę na poziomie komórkowym. Oba preparaty dają podobne efekty. Dobór metody jest kwestią indywidualną, zależną od wskazań skóry pacjenta.  Polinukleotydy wiążą wodę zapewniając długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Jednocześnie wykazują działanie antyoksydacyjne zwalczając wolne rodniki, przyspieszające proces starzenia się skóry. Natomiast aminokwasy stymulujące to unikalny produkt o bogatej kombinacji substancji wspomagających i wzmacniających syntezę kolagenu i elastyny w strukturach skóry, także poprawiających jej gęstość i napięcie.

Doskonale regeneruje i rewitalizuje komórki wygładzając drobne zmarszczki i zmarszczki mimiczne. Dodatkowo dogłębnie nawilża i nadaje skórze aksamitną gładkość.

Mając skórę w dobrej kondycji można przejść do metod bardziej inwazyjnych z wykorzystaniem wypełniaczy, czyli produktów o wysokim stopniu usieciowanego kwasu hialuronowego. Wolumetria twarzy to bezinwazyjny i niechirurgiczny zabieg, polegający na modelowaniu twarzy bez użycia skalpela. Metoda ta jest niejako korekcją objętości tkanek miękkich, poprzez wstrzyknięcie danego wypełniacza w miejsca, gdzie podskórna tkanka tłuszczowa uległa redukcji. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest modelowanie rysów twarzy, przywracając im pierwotny kształt oraz poprawiając gęstość i elastyczności skóry, co w konsekwencji przekłada się na młodszy wygląd.

Pamiętajmy, że indywidualnie dobrana pielęgnacja to absolutna podstawa, oraz że nawet przy najlepszej pielęgnacji nie zatrzymamy działania czasu.

W przedstawionej powyżej terapii ilość zabiegów jest zależna od kondycji skóry.

Tagi: Biostymulatory modelowanie twarzy Radiofrekwencja mikroigłowa Wolumetria twarzy