Medycyna estetyczna DerClinic

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic

Liposukcja strzykawkowa podbródka

Liposukcja strzykawkowa podbródka
Czas trwania zabiegu

ok 90 min

Czas rekonwalescencji po zabiegu

do 14 dni

Rekomendowana liczba zabiegów

1

Efekt widoczny po

kilku miesiącach

Koszt zabiegu

od 2500 zł

Zabieg wykonuje

lekarz

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg, który pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Można dzięki niemu modelować sylwetkę, usuwając tłuszcz z miejsc, takich jak brzuch, uda czy pośladki. W przypadku twarzy, liposukcja stosowana jest przede wszystkim, by pozbyć się podwójnego podbródka lub wyszczuplić policzki. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne małe kaniule, które pozwalają na precyzyjne odessanie tłuszczu nawet z małych obszarów. Co najważniejsze, efekt jest trwały i zwykle wystarczy jeden zabieg. Ten rodzaj liposukcji jest mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja, ponieważ lekarz wykonuje go w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjent może iść do domu. Liposukcja strzykawkowa sprawdza się w miejscach, które uchodzą za „trudne”, czyli takich, z których trudno usunąć tkankę tłuszczową za pomocą diety czy ćwiczeń. Ponadto jest świetnym uzupełnieniem większych zabiegów redukujących ilość tkanki tłuszczowej.

Jak wykonuje się zabieg liposukcji?

Lekarz wykonujący zabieg liposukcji strzykawkowej stosuje profesjonalny sprzęt medyczny, taki jak ssak operacyjny i specjalne kaniule, które pozwalają na sprawnie i precyzyjnie przeprowadzenie zabiegu. Kaniule do liposukcji mają różne zakończenia, dzięki czemu narzędzie może być dopasowane do obszaru zabiegowego. Zabieg trwa zwykle do 1,5 godziny, a po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu, ponieważ zabieg odbywa się w trybie ambulatoryjnym. Na początku lekarz wstrzykuje w miejsce zabiegowe roztwór ze środkiem znieczulającym i obkurczającym naczynia krwionośne. Następnie wprowadza igłę bądź kaniulę w podskórną tkankę tłuszczową i odsysa tłuszcz. Procedura ta trwa od 2 do 4 godzin. na zawsze. W przypadku utrzymania efektu po zabiegu, należy powstrzymać przyrost nowej tkanki tłuszczowej. Innymi zaletami liposukcji strzykawkowej jest szybki sposób na modelowanie sylwetki oraz poprawa wyglądu twarzy. Krótki zabieg, bez potrzeby powtarzania, minimalizuje też bolesność dzięki znieczuleniu miejscowemu. Minimalizacja blizn oraz świetny stosunek efektywności do ceny to dodatkowe korzyści płynące z liposukcji strzykawkowej. Liposukcja może też być świetnym uzupełnieniem większych zabiegów redukujących ilość tkanki tłuszczowej, takich jak np. liposukcja tradycyjna, czyli zabieg polegający na odessaniu tkanki tłuszczowej za pomocą większych narzędzi chirurgicznych.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu liposukcji strzykawkowej jest bardzo ważne, aby zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność procedury. Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew, takie jak Acard czy Aspiryna, oraz unikać produktów zawierających czosnek, żeńszeń czy imbir. Jest to ważne, ponieważ te produkty mogą wpłynąć na krzepliwość krwi i zwiększyć ryzyko krwawienia podczas zabiegu. Liposukcja strzykawkowa jest mało inwazyjnym i szybkim zabiegiem, ale jak każda procedura medyczna, ma swoje przeciwwskazania. Dlatego też, przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem oraz wykonanie zleconych badań. Lekarz może odstąpić od zabiegu, jeśli uzna go za niewskazany lub niebezpieczny dla pacjenta. Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i może wymagać innych zasad przygotowania.

Zalety liposukcji

Po zabiegu efekty są widoczne od razu, a na pełny efekt trzeba poczekać, aż skóra z powrotem się obkurczy. Redukcję tkanki zauważysz od razu po zabiegu. Jednym z głównych atutów liposukcji strzykawkowej jest to, że komórki tłuszczowe zostają usunięte.

Usuwanie podwójnego podbródka

Liposukcja strzykawkowa Grodzisk Mazowiecki

Umów wizytę

Wskazania

 • Zredukowanie tłuszczu w okolicy:
 • podbródka
 • pośladków
 • bioder
 • brzycha
 • poszczególnych partii pleców

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią
 • infekcja
 • opryszczka
 • nowotwór (w trakcie leczenia)
 • przyjmowanie antybiotyków
 • wiek poniżej 18 lat
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy
 • choroby autoimunologiczne
 • choroby skóry w miejscu zabiegu

Zalecenia pozabiegowe

 • 14 dni po zabiegu unikaj aktywności fizycznej, nadmiernej mimiki, picia alkoholu,

 • przez 30 dni po zabiegu unikamy zabiegów rozgrzewających, sauny, masaży
 • Po zabiegu może wystąpić ból i obrzęk więc zaleca się przyjecie paracetamolu lub ibuprofenu, maści przyspieszającej gojenie,
 • Proszę o utrzymywanie w czystości obszaru zabiegowego oraz stosować kremy z foltre, spf 50

Umów wizytę

Klinika DerClinic Grodzisk Mazowiecki

Nasza klinika, położona w Grodzisku Mazowieckim, obsługuje również pacjentów z okolicznych miast takich jak Warszawa, Pruszków, Żyrardów, Milanówek, Błonie, Nadarzyn, Brwinów, Raszyn.


DerClinic

Zobacz cennik

Zdjęcie Voucher Derclinic

Zamów voucher

Umów wizytę

Opinie