Medycyna estetyczna DerClinic

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic
Nici liftingujące i modelujące twarz oraz ciało

Nici liftingujące i modelujące twarz oraz ciało

poniedziałek 30.01.2023

Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących to procedura, która może być alternatywą chirurgicznego liftingu twarzy czy liftingu brwi. Charakteryzuje się ona mniejszą bolesnością i krótszym czasem rekonwalescencji, a ma większą zdolność unoszenia tkanek niż wolumetria twarzy z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Nitki zbudowane z polikaprolaktonu lub kwasu polimlekowego czyli substancji, która oprócz właściwości mechanicznie liftingujących mają silne działanie stymulujące fibroblasty przekładają się na odmłodzenie i spowolnienie procesów starzenia. Nici zbudowane z polidioksanonu mają zdecydowanie mniejsze właściwości stymulujące oraz potrzeba zainplantowana większej ilości, aby osiągnąć podobny efekt.

Zabieg z wykorzystaniem nici haczykowych polega na uniesieniu opadających tkanek twarzy w ich pierwotne położenie za pomocą implantacji nici. Procedura trwa około 45-60 minut i jest  poprzedzona znieczuleniem nasiękowym, więc jest praktycznie bezbolesna dla pacjentka.

W wyniku zabiegu widoczne jest naturalne uniesienie tkanek bez efektu sztuczności, gdyż działanie mięśni nie jest zmienione. Rezultaty zabiegu są widoczne bezpośrednio po zabiegu, a 10-14 dni trwa rekonwalescencja. Po miesiącu odbywa się wizyta kontrolna oceniająca pełen efekt końcowy zabiegu. W zależności od obszaru który został poddany leczeniu, efekt może on utrzymywać się 2 lata, niekiedy dłużej. 

Wskazania to umiarkowane i mocno zaznaczone objawy starzenia w obszarze twarzy i szyi, opadanie brwi i powiek, Asymetria twarzy (również wynikająca z porażenia nerwów), chomiki, zmarszczki i bruzdy oraz lifting twarzy dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długotrwałą rekonwalescencję. Do przeciwwskazań można zaliczyć: kolagenozy, okres ciąży i laktacji, aktywny trądzik, choroby  bakteryjne skóry, aktywna opryszczka i choroby nowotworowe. Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza jest odpowiednia kwalifikacja i tylko ona pozwala uniknąć problemu z niezadowolonymi pacjentami po zabiegu. Zawsze zwracam uwagę na kondycję skóry, zalecam kondycjonowanie preparatami zawierającymi kolagen. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w liftingu podbródka.

Przed implantacją nici konieczne jest wypełnienie ubytków tkanek, pamiętając, że lifting nitkami to nic innego jak repozycja tkanek. Lifting piersi i pośladków za pomocą nici wykonuję jedynie u pacjentów chudych o drobnej budowie.

Tagi: modelowanie ciała modelowanie twarzy Nici liftingujące