Medycyna estetyczna DerClinic

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic

Łysienie/ wypadanie włosów strefa mężczyzn

Łysienie lub wypadanie włosów u mężczyzn jest powszechnym problemem, który może wpłynąć na samoocenę i psychologiczne samopoczucie. Chociaż utrata włosów jest naturalnym procesem starzenia się, to u niektórych mężczyzn może to wystąpić wcześniej niż u innych, a także może to być spowodowane różnymi czynnikami. Najczęstszą przyczyną łysienia u mężczyzn jest androgenowa alopecia, czyli łysienie typu męskiego. Jest to rodzaj łysienia, który występuje u około 95% mężczyzn z problemami łysienia. Wynika to z dziedziczenia genów związanych z wrażliwością na hormon dihydrotestosteron (DHT), który wpływa na osłabienie i zmniejszenie liczby włosów na skórze głowy. Innymi przyczynami łysienia u mężczyzn mogą być:

  • choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty lub łysienie plackowate
  • choroby skóry, takie jak łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry
  • nadmierne napięcie, stres lub zły styl życia
  • nieodpowiednia dieta lub niedobór niektórych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i białko
  • nieprawidłowe użytkowanie kosmetyków do pielęgnacji włosów, takich jak agresywne szampony lub stylizacja włosów z użyciem gorących narzędzi.

Możliwe są różne sposoby leczenia łysienia u mężczyzn, w tym leki na receptę, specjalne szampony, suplementy diety lub przeszczepy włosów. Jednakże, najlepszym podejściem jest skonsultowanie się z lekarzem lub dermatologiem, którzy mogą zdiagnozować przyczynę problemu i zaproponować odpowiednie leczenie.