Medycyna estetyczna DerClinic

Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic
Zalety rewitalizacji skóry mezoterapią igłową, jak często wykonywać zabieg?

Zalety rewitalizacji skóry mezoterapią igłową, jak często wykonywać zabieg?

poniedziałek 15.05.2023

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg, który oferuje skórze dogłębną regenerację i rewitalizację. Jest to szczególnie polecany sposób odmładzania skóry, który sprawdzi się w przypadku cery suchej, zmęczonej, z ziemistym kolorytem, przebarwieniami czy bliznami potrądzikowymi. Zabieg jest również odpowiedni dla osób z cellulitem lub wiotczeniem niektórych warstw skórnych. Mezoterapia igłowa może być przeprowadzana na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, wewnętrzna strona ramion czy ud, brzuch, a także grzbiety dłoni. Ponadto, mezoterapia igłowa może pomóc w przypadku problemów z wypadaniem włosów czy ich ogólnym pogorszeniem kondycji.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu do skóry właściwej wyspecjalizowanych koktajli, zawierających substancje aktywne, które stymulują naturalne procesy naprawcze skóry oraz chronią przed działaniem wolnych rodników. Proces nakłuwania skóry korzystnie wpływa na jej przebudowę, a odpowiednio dobrane substancje aktywne przyczyniają się do osiągnięcia imponujących efektów w krótkim czasie. Koktajle do wstrzyknięć są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od potrzeb skóry. Zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej, a w razie potrzeby może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego.

Jak zabieg wpływa na skórę?

Mezoterapia igłowa wpływa korzystnie na skórę poprzez poprawę jej kondycji, już od pierwszego zabiegu. Zabieg jest bezpieczny, stosuje się wyłącznie certyfikowane preparaty iniekcyjne, a efekty uboczne, takie jak zasinienia czy krwiaki, znikają po kilku dniach.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty mezoterapii obejmują intensywne nawilżenie skóry, działanie przeciwstarzeniowe, rewitalizację, rozjaśnienie cery, a także przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry.

Rodzaje mezoterapii są dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta i problemów skórnych, takich jak blizny potrądzikowe, przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne czy cellulit. Mezoterapia igłowa może być również stosowana w celu wzmacniania osłabionych cebulek włosów, zatrzymywania wypadania włosów oraz działania zapobiegawczego.

Tagi: