Umów wizytę

Kliknij i umów wizytę

Znak wodny Derclinic
Znak wodny Derclinic

Labioplastyka

Labioplastyka
Czas trwania zabiegu

do 120 min

Czas rekonwalescencji po zabiegu

do 6 tyg

Rekomendowana liczba zabiegów

1

Efekt widoczny po

3-6 msc

Koszt zabiegu

od 4500 zł

Zabieg wykonuje

lekarz

Nie ma jednej uznanej normy kształtu warg sromowych okolic intymnych kobiety. Może on być różny, mniej lub bardziej symetryczny uzależniony zarówno od cech genetycznych wrodzonych, jak i cech indywidualnych nabytych: wieku pacjentki, liczby przebytych infekcji/chorób, porodów, urazów, czy bogatego życia seksualnego. Dyskomfort związany z problemem przerostu warg sromowych jest oceną subiektywną, dlatego za odstępstwo od normy i jej leczenie uznaje się stan, który utrudnia pacjentce codzienne funkcjonowanie. Utrudnia współżycie seksualne, uprawianie sportu, a także przyczynia się bolesnych otarć, częstych infekcji, zmniejszenia lub braku satysfakcji z życia seksualnego, a także wpływa na dyskomfort podczas noszenia obcisłej bielizny czy spodni. Niezwykle ważny jest także aspekt psychiczny, mogący wpływać bezpośrednio na stan zdrowia pacjentek. Asymetryczne lub przerośnięte wargi sromowe to często wstydliwy problem, który może utrudniać intymne zbliżenia, lub np. korzystanie z basenu. 

Labioplastyka, to inaczej plastyka warg sromowych której celem jest zmiana kształtu lub wielkości warg sromowych. Ich korekta jest jednym z popularniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Najczęstszym problemem, z którym borykają się odwiedzające nas pacjentki to przerost warg sromowych, bądź obwisłe, wiotkie wargi sromowe większe. 

Opis zabiegu

Zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką, poznaje oczekiwania oraz problemy pacjentki, a także przedstawia możliwości labioplastyki, które można rozwiązać poddając się zabiegowi. W trakcie konsultacji lekarz zleca niezbędne badania, kwalifikujące do operacji chirurgicznej. Mając prawidłowe wyniki ustalany jest termin zabiegu. Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Lekarz pozbywa się nadmiaru skóry dokonując odpowiednich cięć wykonuje modelowanie warg sromowych, osiągając symetryczny i pożądany kształt. Zakładane w trakcie zabiegu szwy, rozpuszczają się, stąd nie ma konieczności ich zdejmowania.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po przekazaniu szczegółowych informacji przez lekarza dotyczących higieny, pielęgnacji rany, sposobów radzenia sobie z ewentualnym bólem lub opuchlizną pacjentka wraca do domu.  Zalecane jest stosowanie zimnych okładów w pierwszych dniach po zabiegu, oraz dokładne odkażanie rany. Ważne jest aby przez 4-6 tyg od zabiegu powstrzymać się od współżycia, uprawiania sportu, czy kąpieli w wannie.

Umów wizytę

Umów wizytę

DerClinic

Zobacz cennik

Zdjęcie Voucher Derclinic

Zamów voucher

Umów wizytę

Opinie